Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Для втечі потрібен напарник і 10 тисяч доларів

Для втечі потрібен напарник і 10 тисяч доларів

У середу п'ятдесяти шестирічний Петро Мельник, який є екс-ректором Податкової Академії, а також за сумісництвом колишнім народним депутатом, оголосили в міжнародний розшук. І якщо до цього його міра покарання була лише домашнім арештом, то за рішенням Печерського районного суду Києва його необхідний було взяти під варту. При цьому розмір застави був встановлений у двадцять три мільйони гривень. Але вже дев'ятого серпня Мельнику вдалося втекти з будинку його сестри, що знаходиться в місті Ірпінь Київської області, де він і відбував свій домашній арешт. На даний момент пан Мельник підозрюється в тому, що він виробляв вимагання у розмірі сорока і вісімдесяти тисяч гривень відносно батьків двох абітурієнтів Податкової Академії.

Як нам повідомив співробітник Київського детективного агентства «Конрад» на ім'я Ігор, враховуючи той факт, що будинок зовні не контролювати, втекти за таких умов було не так вже й складно. Достатньо було просто договорити з яким-небудь своїм помічником, який повинен був просто очікувати на машині недалеко від будинку. А якщо ще поміняти машину приблизно через пару кварталів, то можна вважати себе повністю вільною людиною. Природно, що поки оперативники оцінять всю обстановку, що склалася, пройде чимало часу. У даній ситуації навіть двадцять хвилин - це дуже багато. Тим більше що необхідно ще передати оперативку. А от у випадку з даною людиною міліції знадобилося ще більше певного часу, щоб справити виїзд на місце. Детектив, який розповів нам цю ситуацію, є підполковником міліції у відставці. У нього великий досвід роботи в карному розшуку. Тому всі ці нюанси він знає на своєму власному досвіді. І для нього не склало труднощів зрозуміти, як саме міг втекти цей колишній депутат.

Що потрібно для того, щоб надійно сховатися?

- Для цього буде потрібно бодай один єдиний напарник, ну і, звичайно ж, не менше десяти тисяч доларів. Цього буде цілком достатньо, щоб протриматися на плаву не менше одного року. Найоптимальнішим варіантом стане проживання в якому-небудь невеликому містечку, це може бути селище або ж навіть обласний центр. Виїхати з міста можна навіть у простому автомобілі, у якого будуть вікна слабозатоніровани. Сьогодні не складає жодних проблем, щоб по інтернету зняти квартиру. Напарник зможе зробити покупку квитків, необхідних продуктів, а також організовує страховку в тих місцях, де потрібно показувати свої обличчя з документами. А ось такій людині, як Петро Мельник, навіть з країни виїжджати нікуди не потрібно.

А він міг втекти за кордон?

- Щоб перетнути кордон, достатньо скористатися поїздом або ж автобусом. Це набагато простіше, враховуючи той обсяг робіт, які виробляють прикордонники. Також пасажири там практично завжди сонні і ні на кого не дивляться. Тому використовуючи паспорт товариша і надівши окуляри, абсолютно не складно сховатися і перетнути кордон. Можна також і «втратити» паспорт, щоб за три дні його відновити, використовуючи для цього вже зовсім нове фото. Ніхто не стане в інших країнах шукати чужих. Звичайно, людина може допустити дурість, через що його просто проб'ють по базі.

На чому найчастіше такі втікачі попадаються?

- У їхньому випадку не можна використовувати свої банківські карти, документи, користуватися колишніми мобільними телефонами. Дуже важливо провести зміну зовнішнього вигляду, іміджу. Найкраще відростити бороду і вуса, а також надіти неоптичні окуляри. Як зазвичай вони ховаються: ближче до будинку або все-таки подалі? У наших і силових структурах не використовуються такі поняття, як «близько» або «далеко». Сховатися людина може де завгодно. Тут велике значення має саме те, де він ховається - в місті чи в селі. Зазвичай в селі всі один про одного все знають, вони дивляться телевізор. Відповідно, навіть дільничний дуже швидко зрозуміє, хто ви і звідки. А ось в такому місті, як, наприклад, Дніпропетровськ, ніхто вас не зможе знайти.

А чи може якийсь час ховатися непідготовлена ??людина?

- Ну насправді непідготовлених зараз немає. Досить зайти в інтернет і ти отримаєш всю необхідну інформацію.

Чи може утікач здійснювати зв'язок з родичами?

- Найбезпечніший в такій ситуації варіант - це припинити всяке спілкування. Менш безпечним є передача інформації через кур'єра, та ще виключно в усній формі. Також можна робити покупку разових стільникових телефонів, а після дзвінка їх потрібно буде знищувати, змінюючи при цьому місце свого перебування.

Оксана ХУДОЯР ГАЗЕТА по-українськи