Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Досьє на детектива / Гра в шпигунів

Досьє на детектива Гра в шпигунів

 

Досьє на детектива  / Гра в шпигунів

Дар'я Птіцина

Приватні детективи не афішують свої справжні імена, а їх діяльність перебуває поза правовим полем. Але саме до їхніх послуг ми вдаємося, коли виникає делікатна ситуація, в якій міліція нам не помічник

Досьє на детектива  / Гра в шпигунів

«Ми робимо те, чого не може міліція»Дуже частина діяльність детективних агентств пов'язують саме з викриттям невірних подружжя. І в якійсь мірі це дійсно є вірним припущенням, оскільки дуже багато клієнтів звертаються туди саме з такими проханнями. Природно, що міліція не стане займатися розслідуванням таких питань. «Бувають випадки, коли нам навіть готові оплатити проживання на якому-небудь курорті, аби ми з'ясували, наскільки добре поводиться на відпочинку друга половинка нашого клієнта, - розповідає на цю тему Юрій, який є керівником столичного детективного агентства« Конрад ». - Є навіть такі, які просто хочуть пограти в шпигунів. І скільки б доказів вірності їх подружжя ми ні пред'явили, вони все одно будуть мучитися у своїх підозрах. І будуть готові платити нам гроші за надані послуги ».
Найбільш затребувані послуги детективного агентства
Розшук зниклих людей. Цей запит найбільш часто потрапляє до детективів. Люди прагнуть знайти своїх друзів, родичів, перше кохання, а також просять знайти шахраїв і боржників. Часто відбувається, що підліток залишає свій будинок, але робить це тільки з бажання побачити, що саме зроблять його батьки, наскільки сильно вони його люблять і чи дійсно переживають. Міліція проводитиме розшук людину, тільки через три доби після його зникнення. Ми ж приступаємо до такої роботи негайно після того, як клієнтам звернувся. Краще робити таку роботу по гарячих слідах.
Проведення перевірки потенційних партнерів по бізнесу на їх благонадійність. Якщо ви візьмете приватного детектива, то зможете максимально убезпечити себе від всіляких дій шахраїв. Працювати приватний детектив може в тому числі і в самій компанії як кризового менеджера, основним завданням якого буде виявлення фактів витоку інформації, а також співробітників, нечистих на руку. У тому числі ви можете найняти його, якщо вам необхідно провести перевірку приміщень на виявлення прослушки.
Ведення стеження за дітьми. Чим займається ваша дитина, поки ви відсутні вдома, чи не потрапив він у погану компанію. Все це вам розповість досвідчений сищик. А якщо вам потрібні докази того, що ваша друга половинка вам зраджує, то тим більше телефонуйте в детективне агентство. У тому числі ці фахівці займаються проведення перевірки на поліграфі і пошуком автомобілів, проводять графологічні і фізіогноміеческіе експертизи, складають генеалогічне древо сімей та надають юридичні послуги. І це далеко не весь список їхніх можливостей.

Що не заборонено, те дозволено

Нормативно-правового акта, який регулював би діяльність приватних детективів, бюро і приватних агентів в Україну, сьогодні не існує, хоч за останні п'ять років і були спроби внести подібний законопроект. Детективи кажуть, мовляв, міліція не може допустити конкуренції.

«Хоча зараз багато компаній в Україну пропонують послуги приватної детективної діяльності, всі вони надають їх завуальовано, керуючись принципом« дозволено все, що прямо не заборонено законом », - говорить юрисконсульт Національної правової палати Надія Рибальченко. Детективні агентства реєструються як аудиторські або адвокатські компанії, товариства з обмеженою відповідальністю і навіть засоби масової інформації. Дійсно, поняття «юридичні послуги» досить широко, а в рамках журналістського розслідування не заборонено відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів, відвідувати підприємства, установи і організації та бути прийнятим їх посадовими особами і т. д.

Коментар експерта

Табу для детективів
Досьє на детектива  / Гра в шпигунів
Надія Рибальченко, юрисконсульт Національної правової палати

Якщо детективне агентство зареєстровано як адвокатська фірма, то при здійсненні своєї діяльності детективи посилаються на Закон України «Про адвокатуру». Якщо робота детективів проходить в рамках журналістського розслідування, то їх діяльність регулюється нормами Закону України «Про друковані засоби (пресу) в Україні». В рамках цих законів, а також Конституції України, приватні детективи не мають права втручатися в особисте і сімейне життя, збирати, зберігати і використовувати конфіденційну інформацію про особу без її особистого согласія.К того ж кожній людині в нашій країні гарантується таємниця листування, телефонних розмов , телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою попередити злочин чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо. Те ж саме стосується будинку (квартири) людини - проникнення до житла та іншого володіння, проведення там обшуку або огляду допускається лише на підставі мотивованого рішення суду. Такими повноваженнями наділені лише органи, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність (оперативні підрозділи МВС України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, управління державної охорони, органів державної податкової служби України, органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально- виконавчої служби України, і розвідувального органу Міністерства оборони України).

Спільно з міліцією

Своїм досвідом звернення до приватний розшук ділиться Вадим К.: «У нас якось пограбували дачу. Звернулися в міліцію, але вони без особливого ентузіазму відреагували на нашу заяву. Приватний детектив зміг знайти грабіжника, проте притягнути його до відповідальності не виявилося можливим ». Дійсно, за словами юрисконсульта Національної правової палати Надії Рибальченко, оскільки діяльність приватних детективів знаходиться поза правовим полем, то будь-яке посилання на те, що інформація отримана внаслідок діяльності детектива, є незаконною і, згідно зі Статтею 62 Конституції України, не може бути підставою для обвинувачення. У той же час є Рішення Конституційного суду України від 20 жовтня 2011 року № 12-рп/2011, в якому сказано, що, якщо докази отримані випадково, то вони можуть бути визнані судом як допустимі і враховуються в судовому процесі. У будь-якому випадку, це повинен вирішувати суд у законному порядку.

Будь-яке посилання на те, що інформація отримана внаслідок діяльності детектива, є незаконною і не може бути підставою для звинувачення

«Зверни увагу!» Запитує

Як відрізнити професійного детектива від дилетанта?

Юрій, координатор київського детективного агентства «Конрад»

Не можна назвати професіоналом людину, яка дає стовідсоткову гарантію, що виконає замовлення, особливо якщо вказує точні терміни. Ймовірність форс-мажору або впливу людського фактора ще ніхто не відміняв. Крім того, у детектива, що пропонує свої послуги, повинен бути досвід подібної діяльності. А оскільки у нас в країні немає шкіл детективів, це робота все ж для тих, хто якийсь час пропрацював в органах і знає цю систему зсередини.

Не можна назвати професіоналом людину, яка дає стовідсоткову гарантію, що виконає замовлення

Скільки коштує правда

Мінімальна ціна за роботу приватного детектива в Україні - 250-300 доларів. Стільки коштує простий збір інформації. Якщо потрібно розшукати людину, то чим більше інформації про нього ви надасте, тим нижче буде ціна за послуги. Якщо потрібно за кимсь поспостерігати, день роботи також оцінюється в 250-300 доларів.

Бережна
Досьє на детектива  / Гра в шпигунів
Коментар щодо детективам:

Як юрист я завжди виступаю за те, щоб будь-яка діяльність була впорядкована і легалізована. Саме в такому контексті варто говорити про детективних агентствах. Нехай цей ринок і не розвинений, проте всі знають, що такі агентства існують, і діяльність ведуть. При цьому дуже часто ця діяльність - стеження, прослуховування, збори даних, фото і відео фіксація - суперечать кільком законам і Конституції. Ясно також, що новоспечені детективи знайдуть тисячі лазівок в законодавстві, щоб не нести відповідальність за свої дії. Перебуваючи на такому напівлегальному становищі, дуже часто так звані детективні агентства ховаються від сплати податків. Також потрібно відзначити, що з прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу багато «результати» розслідувань взагалі втратять сенс, тому що ні яким чином не зможуть бути долучені до матеріалів судового розгляду, якщо мова йде про реальний злочин. Тому як парламентарій я виступаю за те, щоб діяльність детективних агентств увійшла в законні рамки. Дуже сподіваюся, що відповідні законопроекти будуть вносити і розглядатися парламентом.