Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Інтерв'ю: "Професія приватний детектив: погляд зсередини"

Інтерв'ю: "Професія приватний детектив: погляд зсередини"

Бесіда відбулася з Сергієм Петровим, який працює приватним детективом в агентстві «Конрад» в місті Харків. Він розповів про всі тонкощі цієї непростої професії - «приватний детектив». Наш портал вирішив дізнатися відповіді на всі свої запитання в даній області з перших вуст. 

«Allsecurity.info»: розкажіть, наскільки сьогодні послуги детектива користуються попитом Україні і користуються взагалі?

Сергій Петров: За великим рахунком, користуються. Причому з кожним днем ??все більше і більше. Ця професія стає все більш затребуваною. Звичайно, багато пов'язано і з криміногенною обстановкою в країні. Але не виключено, що люди стають більш просунутими у вирішенні даного питання. Нонімают, що довіряти можна тільки професіоналам, як це давно роблять на заході. 

«Allsecurity.info»: Яким саме чином ваша діяльність регламентується в законодавчому плані, враховуючи те, що конкретного закону «Про детективну діяльність» поки не прийнято в нашій країні?

С.П .: Так, на даний момент закону поки немає в принципі. Але ми поки працюємо за принципи - що не заборонено, те дозволено. Ми маємо реєстрацію як індивідуальних підприємців. Але відсутність інших варіантів реєстрації в нашій країні - це не наша вина. І більш конкретних варіантів просто не існує поки. Ми зареєстровані як приватні підприємці, надаємо юридичні та багато інших послуг. Для нас у нашій роботі основним керівництвом є Конституція, Кримінальний Кодекс України, а також багато законів «Про оперативно-розшукову діяльність».

«Allsecurity.info»: А правда, що деякі детективні агентства України на даний момент ведуть свою діяльність під егідою російських? І чому вони пішли саме цим шляхом?

С.П .: Точно відповісти на це питання я не можу. Не виключено, що це просто пов'язано якось з обміном досвідом. 

«Allsecurity.info»: Чи можна десь отримати професію приватного детектива?

С.П .: Поки такої школи не існує. Є спеціальні навчальні заклади в Росії, але і у них також законодавство регулює ці питання.

«Allsecurity.info»: Тобто виходить, що на даний момент всі співробітники детективних агентств в основній своїй масі - це колишні співробітники правоохоронних органів? Або працювати детективом може абсолютно будь-яка людина?

С.П .: В якійсь мірі може і будь-хто. Але найчастіше - це дійсно саме колишні співробітники правоохоронних органів або ж інших державних силових структур, які мають відповідні навички проведення розшукової та оперативної роботи. Основним напрямком діяльності детективів є проведення оперативної роботи, надання допомоги будь-яким людям у проведенні необхідного пошуку. Природно, що якщо людина не має певних навичок, то він просто не зможе працювати в даному напрямку і виконувати свою роботу на належному рівні. 

«Allsecurity.info»: А яке обладнання ви використовуєте у своїй роботі? Можете розповісти про це докладніше?

С.П .: На щастя чи на жаль, але у нас немає набору шпигунів. Ми використовуємо в роботі саме звичайне і просте обладнання, яке дозволено на території України. Це може бути фотоапарат або ж відеокамера, але не більше того. 

«Allsecurity.info»: І ви за допомогою такого простого обладнання можете слідкувати за різними об'єктами?

С.П .: Справа в тому, що за великим рахунком стеження ми не ведемо, а просто відстежуємо приміщення. Ми не можемо лізти в особисте життя людей. Відповідно і не робимо цього. А просто проводимо ті заходи, які не заборонені законом. Те, що показують у кіно. Це не про нас. Ми не підглядає в кімнатах і не стежимо за людьми в душі. Особисте життя кожної людини є недоторканою, в тому числі і для приватних детективів. І якщо ви дивилися перелік наших послуг, то він є дуже різнобічним. Ми неодмінно зможемо знайти рішення проблеми кожного, хто звернеться до нас за допомогою. Але при цьому ми не будемо ніколи переступати закон. Це проти наших правил, скільки б не пропонували нам клієнти. Наприклад, якщо звертається до нас жінка, яка підозрює свого чоловіка у зраді. То ми просто запитуємо, що її цікавить. Вона відповідає, що інтерес у тому, з ким він зустрічається і де. У цьому випадку ми тільки відстежуємо маршрут об'єкта і якщо дійсно він подає привід, то фіксуємо інформацію на фото або відео.

«Allsecurity.info»: А розслідування, пов'язані з виявленням невірності є найпоширенішими послугами?

С.П .: В принципі, так. Це одна з найпоширеніших. Також не меншим попитом користується пошук зниклих родичів. Бувають ситуації, коли міліція просто в силу якихось певних причин не може допомогти людям, тоді ми і включаємось в цей процес. З цією метою нам надають максимально повну інформацію, наскільки це можливо. Але буває, що і можуть дати тільки дуже небагато даних про людину. 

«Allsecurity.info»: А як же здійснюється сам процес пошуку людей?

С.П .: А ось тут вже максимально і застосовуються методи приватного розшуку. Ми активно використовуємо у своїй роботі соціальні мережі, користуючись їх доступністю. Не рідко злочинці вважають, що детективи відносяться до розряду відсталих людей, у чому дуже сильно помиляються. 

«Allsecurity.info»: А чим саме відрізняється справжній приватний детектив від того, кого ми звикли бачити в кіно?

С.П .: Насправді, в кіно все показують дуже просто. Ти заздалегідь можеш зрозуміти, що хотів сказати режисер і що може статися в наступній сцені. Вони дуже просто можуть встановити жучок або ж дізнатися те, де знаходиться людина в конкретний момент часу. Ми ж не можемо використовувати такі методи роботи. 

«Allsecurity.info»: Чи відбудуться якісь радикальні зміни після того, як буде прийнятий закон в Україні?

С.П .: Якщо такий закон буде прийнятий в нашій країні, то ми зможемо офіційно ввозити і використовувати певні види апаратури, ми отримаємо ліцензії і зможемо досить спокійно використовувати їх. Тому, звичайно, зміни відбудуться. 

«Allsecurity.info»: Ви берете передоплату за свою роботу або якісь інші варіанти?

С.П .: Беремо. Зазвичай це складає половину вартості замовлення, тому що необхідно сплатити бензину, а часом і інші витрати є. 

«Allsecurity.info»: Скільки в середньому коштують ваші послуги?

С.П .: Від п'ятдесяти доларів. Є замовлення, які можна виконати, навіть не встаючи з-за столу. А ось є робота, яка може зажадати і серйозних витрат. Приміром, на даний момент ми ведемо справу, яке пов'язане з розшуком родичів. І в зв'язку з цим доводиться об'їжджати багато різних місць, щоб справити збір необхідної інформації. Відповідно, це вимагає більше витрат. 

«Allsecurity.info»: Як вас знаходять клієнти? Яким чином ви рекламуєте свої послуги?

С.П .: Поки в нашій країні не прийнято закон, ми не можемо давати рекламу про свої послуги. Єдине, що у нас є, так це сайт. Але також і ті, хто вже працював з нами, приводять нових клієнтів, рекомендують нас ім. 

«Allsecurity.info»: А що скажете з приводу носіння зброї?

С.П .: Це вже все індивідуально і залежить від того, чи є дозвіл у детектива на носіння зброї. Ми не робимо, як це показують у кіно, коли детектив женеться за злочинцем з перестрілкою і затримує його. У цьому плані у нас все набагато простіше і примітивніше. Наша робота відрізняється тим, що всі дії проводяться тихо, і часом зовсім непомітно ні для кого. 

«Allsecurity.info»: А можна одночасно працювати в правоохоронних органах і бути приватним детективом?

С.П .: Цього не можна, тому що у співробітників правоохоронних органів вже є свої обов'язки. І сумісництво тут просто не доречно. 

«Allsecurity.info»: А що скажете з приводу вашої співпраці з правоохоронними органами? Воно доречно?

С.П .: Звичайно. Вони звертаються до нас, що б скористатися нашими послугами, ми до них, щоб скористатися їхніми можливостями. Але всі наші співробітники при цьому перебувають виключно в рамках правого поля, не порушуючи посадових інструкцій і законодавства. Ми маємо більш вільний графік, можемо працювати цілодобово. 

«Allsecurity.info»: А розкажіть докладніше про Всеукраїнської організації приватних детективів? Що це?

С.П .: Ми входимо в це асоціацію, і в якійсь мірі навіть співпрацюємо з ними. Наприклад, якщо у нас буде замовлення у Львівській області, то ми будемо звертатися до партнерів з асоціації, якщо вони зможуть нам допомогти якоюсь інформацією, яка нам буде потрібно від них. Природно, що вони нам її нададуть. 

«Allsecurity.info»: А ви має посвідчення приватного детектива?

С.П .: Ні. Це вже, як у кіно, про що ми з вами почали говорити. 

«Allsecurity.info»: А юридичну консультацію у вас можна отримати?

С.П .: Так, це є однією з наших послуг. Просто неможливо перебувати в даній професії, не будучи при цьому юристом. Ми повинні знати всі тонкощі, щоб не відбулося порушення закону. 

«Allsecurity.info»: Був у вашій практиці якийсь особливо цікавий випадок?

С.П .: Так, була ситуація, коли два чоловіка ділили між собою дитину. Чоловік звернувся в наше детективне агентство, щоб ми допомогли йому знайти дружину з дитиною, після того як вона втекла від нього. Ми знайшли її в Криму, коли вона намагалася сховатися за кордоном, намагаючись відвезти дитину. Дитину просто напросто приховували від його батька. Ми знайшли їх і дали йому адресу, де вони знаходяться. 

«Allsecurity.info»: А дівчат ви приймаєте на роботу?

С.П .: Так, але вони більшою мірою працюють в якості помічниць, щоб забезпечити при необхідності прикриття. Наприклад, коли ми виконуємо завдання, де виникає необхідність вести стеження, то в цьому випадку простіше працювати в парі. Мало хто буде підозрювати хлопця з дівчиною. 

«Allsecurity.info»: А ви самі задоволені своєю роботою? Ви відчуваєте, що робите щось дуже значне для суспільства, своєї країни?

С.П .: Якщо говорити без гучних слів, то - так.

Розмовляла Деньга Оксана

джерело: http://allsecurity.info/интерьвю/639-профессия-частный-детектив-взгляд-изнутри.html