Головна » Про нас » Преса про нашу агенцію » Як мати Фейсбук, але не мати з ним проблем. Коментар ТАК "Конрад" про безпеку в мережі.

Як мати Фейсбук, але не мати з ним проблем. Коментар ТАК "Конрад" про безпеку в мережі.

Протягом останнього року в Україні сталося досить багато скандалів, пов'язаних із соціальними мережами. Не може пройти і одного місяця, щоб хтось не став дуже активно обговорювати якогось політика ну або ж його сина, який у всіх на очах п'є спиртне, робить компрометуючі знімки або ж хвалиться перед усіма своїм новеньким автомобілем. Природно, що все це викликає певні резонанс у простих користувачів соціальних мереж.

При цьому ті ж самі багато користувачів навіть не здогадуються про те, що і самі часом знаходяться не тільки в не меншій, але навіть і у великій небезпеці, якщо починають розказувати своїми знімками в Фесбуке або ж у Вконтатке. І якщо який-небудь син високопоставленого чиновника і потрапить в соціальну мережу і в Інтернет-ЗМІ з якими-небудь дівчатами, то для нього це обернеться всього декількома днями нервування. А ось проста людина може отримати проблеми на набагато більш тривалий термін. І проблеми у нього будуть більш серйозними.

«Вести» провели вивчення основних соціально-мережних загроз, яким піддаються прості користувачі, і в зв'язку з цим дали свої певні рекомендації, яким чином їх можна буде уникнути.

Від шістдесяти копійок за злом

Дуже велику роль відіграють налаштування приватності. Але при цьому все одно залишається ризик того, що ваш акаунт може бути зламаний, а після ще й проданий. Величезна кількість всіляких онлайн-бірж працює на хакерів, де відбувається торгівля «користувачами». Щоб отримати дступ до зламаних акаунтів досить часом заплатити від шістдесяти копійок до півтори гривні. А механізм цього злому працює досить просто. Існують спеціальні програми-роботи, які і виробляють «бомбардування» акаунтів, що мають популярні паролі, наприклад, qwerty. А ось ті хакери, які спеціально працюють на замовлення, беруть за свої послуги в районі ста - п'яти тисяч доларів. Тут все залежить від того, наскільки важливою є жертва, а також, наскільки складна робота, тобто скільки годин йому буде потрібно витратити на проведення злому.

Самий ідеальний пароль, які ви можете придумати - це поєднання букв і цифр. Природно, що при цьому літери повинні бути не тільки маленькими, але й великими. У цій ситуації хакери, звичайно, намагаються провести свою роботу і отримати доступ, використовуючи систему забутого пароля. І все одно небезпека того, що у них це вийде, залишається дуже велика, якщо користувач вибрав як перевірочного слова кличку свого собаки або ж прізвище матері, можливо, своє зростання або якісь інші дані, які дуже просто можна розсекретити.

Хто стежить в мережі, і як від цього врятуватися?

Стеження від роботодавців

Роботодавці вже досить давно стали освоювати соціальні мережі, використовуючи їх як контролю за своїми співробітниками. Вони можуть перевіряти просто загальну інформацію, а також цікавитися якимись особистими даними, перевіряти захоплення і переглядати фотографії, відеозаписи, вивчати ваші знайомства і підписки. Одними з основних їхніх інтересів є те, що саме люди пишуть про свою роботу, про колег і про начальство. Якщо відбувається винесення сміття з хати, то співробітник неодмінно потрапить на олівець, а в деяких випадках також може бути відразу і звільнений. Не варто навіть вести віртуальну дружбу з конкурентами, оскільки це вже негативно на вас відіб'ється і наведе на якісь підозри. «Був випадок, коли начальник замовив нам провести стеження за його підлеглими, у зв'язку з тим, що з мережі він раптом побачив, що підлеглий знаходиться в списках друзів конкурента. Потім у керівника виникло бажання перевірити співробітника на поліграфі. І ця перевірка підтвердила, що відбувався слив важливої ??інформації », - розповів нам одну історію Юрій Конрад, який керує детективним агентством« Конрад ». А ось одна менеджер, якій тридцять чотири роки, займається продажами, Ярослава Доценко під час своєї хвороби відвідала ресторан, після чого була звільнена. «Моя подруга виставила в соціальній мережі на мою сторінку фотографію, на якій і була вказана дата. У моїй компанії в цей момент зривалися всі терміни контракту, в тому числі й через мою хворобу ».

Які є рекомендаціїРекомендує Костянтин Кириченко, який є головою агентства SocMedia Labоratory
Ніколи не варто обговорювати в соціальній мережі те, що відбувається у вас на роботі, а також стосуватися особистостей колег і керівників. Не варто жодним чином афішувати вашої зв'язку з конкурентами, навіть якщо вона є просто дружньою. Не варто хизуватися своїм дозвіллям, коли ви їдете у відрядження. Неодмінно ведіть контроль всіх своїх фотографій в соціальній мережі, а також і того, що з'являється на стіні ваших друзів.

Банки і правоохоронні органи

Банки проводять збір інформації про всіх користувачів соціальної мережі, використовуючи її для поповнення своїх баз даних. І комусь за підсумками такого моніторингу можуть запропонувати стати клієнтом банку, а хтось у результаті цього отримає відмови в кредиті. Крім цього, саме за допомогою соціальних мереж зарубіжні банки виробляють отслежку своїх ризиків. Наприклад, якщо клієнт буде писати в соціальній мережі про те, що у нього погіршилося здоров'я або ж у нього з'явилися проблеми на роботі, то у нього можуть зажадати повернути кредит достроково. Не виключено, що дуже скоро подібна технологія з'явиться і в наших банках та інших фінансових установах. У тому числі активно використовують соціальні мережі і колектори, якщо у людини з'являються якісь проблеми з погашенням кредиту. Також їх використовують і для пошуку боржника. Вони починають обчислювати друзів і родичів, роблять тиск через них. Крім цього можуть відстежити і місце розташування людини, якщо він його вказує на фото. Правоохоронні органи вже досить давно стежать за моральним обличчям користувачів. Таким чином, минулого року суд Макіївки засудив одного хлопця, який просто зробив своє фото в оголеному вигляді, після чого виставив в соціальну мережу. «Це було класифіковано як виготовлення та розповсюдження зображень, які носять порнографічний характер. І таких випадку буває дуже багато », - прокоментували ситуацію в макіївської міліції.

Рекомендації дає Олександр ТимошенкоНапевно, ви пам'ятаєте, як фейсбук підтвердив той факт, що надає всі дані про своїх користувачів спеціальним службам. Тому не можна поширювати інформацію, яка може бути прийнята в якості порушення закону. Вам неодмінно потрібно подумати про те, наскільки необхідно активувати функцію, яка дозволить іншим бачити ваше місцезнаходження.

Шахраї в соціальних мережахДуже популярними на даний момент є телефонний розлучення, коли проводиться дзвінок родичам підлітка або навіть дорослої людини нібито з боку міліції, після чого цим родичам повідомляють, що їхня дитина був затриманий, а у нього в кишені були наркотики. Вирішити виникле питання можна дуже просто, якщо заплатити певну суму грошей. І все це засновано на зборі даних із соціальних мереж. Саме там беруть імена підлітків та іншу інформацію. Наприклад, те, що він планує піти в нічний клуб. А ті шахраї, які мають більший досвід у даному питанні, можуть навіть і самі піти в цей нічний клуб, зробити крадіжку телефону, щоб зробити дзвінок батькам саме з номера цієї дитини. Це буде виглядати ще більш переконливим. В тому числі, якщо знати номер, то можна просто склоніровать сім-карту. У Києві була ситуація, коли в одній із соціальних мереж виробляли збір грошей на зустріч однокласників. І вже після того, як збір завершився, зловмисник зник.

А квартирні злодії можуть скористатися тим, що люди відкрито повідомляють про те, що всій родині збираються в поїздку. Причому не рідко повідомляють, скільки вони будуть відсутні. Можуть поділитися покупкою нового автомобіля або ж будинку.

Рекомендує Володимир Поліщук, екс-спікер міністерша внутрішніх справ УкраїниНив якої мережі не можна вказувати свою адресу проживання, а також телефони і не можна робити фотографії на тлі власного будинку, на фоні машини або дачі. Ніколи не вказуйте інформацію про те, що вас немає вдома або коли ви плануєте у відпустку, на зустріч або ж на якісь інші заходи. Не варто ніде викладати коди своїх карт і навіть їх номери.

Стеж за оточеннямКожне ваше слово або фото може стати останньою крапкою в реальних відносинах з певною людиною. Таким чином, житель Києва посварився зі своєю дружиною після того, як побачив у соціальній мережі, як вона на фото обіймається з якимось чоловіком, коли була на новорічному корпоративі. В результаті невелика сварка закінчилася скандалом. А ось Альона Прокопова, яка теж живе в Києві, навіть звільнилася з роботи, після того, як поспостерігала за своїм начальником в соціальній мережі. «Справа в тому, що мій колишній шеф відверто викладав свої фотографії з курортів і хвалився новими машинами. При всьому при цьому він міг цілими місяцями не платити людям заробітну плату. І вже після того, як з'явилося чергове фото, де він був під пальмою, я просто грюкнула дверима », розповіла сама дівчина. Фейсбук є причиною кожного п'ятого розлучення в Сполучених Штатах Америки і у Великобританії. Люди стежать за тим, що хтось не там лайкнув, на тому поставив коментар, ні з тим зафрендити. Не треба багато серйозних приводів, щоб розгорівся сімейний скандал. А вже злом паролів до сторінок і майже партнера - це практично нормальне явище, але є при цьому складовою домашнього насильства. Це наче стеження твоєї другої половинки, просто за допомогою соціальної мережі.
Рекомендує психолог, має двадцятирічний стаж, Геннадій МустафаєвЗ одного боку, звичайно, не потрібно давати ніякого приводу для ревнощів. Але з іншого боку, не потрібно і самому впадати в ревнощі, якщо ви раптом щось не те побачили. Якщо ваша друга половинка «подружилася» з кимось в соціальній мережі, то це ще нічого не означає. У деяких випадках краще промовчати, ніж зайвий раз викликати роздратування близької людини, заподіявши йому страждання своїм недовірою.

Вести мас-медіа


Автор: Ірина Гук