Головна » Послуги » Складання генеалогічного древа

Складання генеалогічного древа

  (Представництва в усіх областях України)

На сьогоднішній день зріс інтерес до історії свого роду, родини, прізвища в його основі лежать три основних, об'єктивних причини і фактори.

По-перше, сьогодні ми будуємо фактично нове демократичне, вільне суспільство, для якого історично головним атрибутом є свобода інформації, свобода пізнання світу і самого себе, свобода доступу до багатьох архівних документів. Звідси і природна тяга громадян до досліджень своїх родових коренів, як процесу у т.ч. і вільного пізнання навколишнього світу і самого себе. Одночасно державі вигідно розвиток людей в плані патріотизму і вірності своєї Батьківщини, що є продуктом того ж родового пізнання, коли пам'ять про предків, дослідження їх життя дає привід і для дослідження своєї малої Батьківщини, що в свою чергу відроджує почуття дбайливого ставлення до її історії, звичаїв, традицій.

Друга причина економічна. З появою в країні класу власників з'явилася необхідність чітко знати ступінь спорідненості між родичів для справедливого розподілу власності. А встановлення ступеня спорідненості між усіма гілками родовими може тільки практична генеалогія, генеалогічні дослідження. Крім того, реституційних процеси в Україні зрушили з місця, хоча б у частині дискусії в суспільстві про право нащадків мати і розпоряджатися власністю предків. А це може привести для кожного додатково непогані матеріальні дивіденди. Ну і саме знання історії свого роду ні з чим незрівняний капітал, капітал зростання особистого самосвідомості і розвитку внутрішнього світу людини.

І нарешті, причина соціальна: сьогодні зросло значення і роль інституту сім'ї. А для розвитку сім'ї та її процвітання важливим елементом є виховання справжніх і майбутніх поколінь.

Крім того, і це треба усвідомити кожному, існує і глибоко практичне призначення родового пізнання якщо в нас закладені частинки і гени минулих поколінь, то, вивчивши та дослідивши, їх ми можемо зрозуміти свою власну натуру, свої власні природні ресурси та потенційні можливості і далі використовувати їх позитивні сторони в житті. Як писав, колись один із стародавніх мудреців «Пізнаєш свій родовід-дізнаєшся свою долю».

Епоха Непомнящий спорідненості канула в Лету разом із Радянським Союзом. У той час було вигідно маніпулювати людиною без коренів і сімейних прихильностей. Ми ж розуміємо, що знати історію свого роду - це значить відновити загублену зв'язок часів, заручитися підтримкою сім'ї, стати ближчими один до одного і, врешті-решт, пізнати себе, а може бути, і зрозуміти своє призначення. Адже ваше прагнення малювати або музикувати може бути «голосом крові» прапрабабусі - відомої художниці або прадідуся - геніального піаніста. Крім того, психологи впевнені: особисті проблеми ваших пра-пра-родичів безпосередньо впливають на вашу долю, на стосунки з протилежною статтю, на взаємодію з самим життям. І вирішити їх можна, тільки знаючи, чим жили ваші рідні п'ятдесят, сто і більше років тому. Цікаво, правда? Хочете знати більше? Тоді - дійте!

А що може бути цікавіше, важливіше і прекрасніше для здорового світовідчуття знайти в древніх архівних документах сліди своїх предків і відчути при цьому і відчути нерозривний зв'язок поколінь свого роду, своєї родини, своєї історичної прізвища та її прямий зв'язок з історією своєї Батьківщини, землі своїх предків !.

Дуже важливо зрозуміти, що якщо в далекому минулому генеалогія з'явилася в практичній діяльності людей через реальної потреби офіційного оформлення місця окремих осіб у становій ієрархії, з метою одержання різних чинів і земельних володінь, то сьогодні генеалогічні дослідження - це найважливіша форма пізнання світу і самого себе. Ще древні мудреці казали, що без знання минулого не може мати майбутнього. Тому зрослий інтерес до дослідження свого родоводу це ще й показник зрілості людини мислячої, показник його розвитку і зростання інтелектуального, духовного і морального початку.

 

Складання генеалогічного древа